Bouts Ring 3

Updated: 16-10-2023 20:45
Number of bouts: 50


Bout 1
U17  indledende Group: D     Light middle 66-70 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Phillip Andersen  Vollsmose Boxing  Denmark
  Blue: Maslah Ahmed  Malmö Boxing Center  Sweden
5-0
Bout 2
U17  indledende Group: B     Midle 70-75 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Adam Kawach  Aarhus Athlet Klub  Denmark
  Blue: Fabian Wahlberg  Malmö Boxing Center  Sweden
4-1
Bout 3
U17  indledende Group: C     Midle 70-75 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Alejandro Cordova  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Iceland
  Blue: Solomon Haywood  Gilleleje Bokseklub  Denmark
5-0
Bout 4
U17  indledende Group: C     Midle 70-75 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Aatos Kakko  Nyrkkeilyakatemia Järvenpää  Finland
5-0
  Blue: Rasmus S. Jakobsen  BK Wedala  Denmark
Bout 5
U19  indledende Group: D     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Nicolas Schmeyer  Malmö Boxningsklubb  Sweden
RSC 3. RD
  Blue: Mohammed Dawuud Ashraf  BK KELLY  Denmark
Bout 6
U19  indledende Group: D     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Samlin Njima  Team Belgium  Belgium
4-1
  Blue: Sean Ali  C.I.K  Denmark
Bout 7
U19  indledende Group: A     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Lorenzo Camposeo  Team Belgium  Belgium
5-0
  Blue: Philip Duong  hornslet bokseklub  Denmark
Bout 8
U19  indledende Group: A     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Liam Williams  Dyffryn  Wales
  Blue: Juho Taipale  Crest / HNT  Finland
3-2
Bout 9
U19  indledende Group: B     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Thomas Cotterell  Team HodBox  England
OPG
  Blue: Matthew Vargas  Gilleleje Bokseklub  Denmark
Bout 10
U19  indledende Group: E     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Trym Hage  IL ROS-Boksing  Norway
RSC 3. RD
  Blue: Sunny Huseini  Malmö Boxing Center  Sweden
Bout 11
U19  indledende Group: D     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Martinus Hjorting  BK Vitus Horsens  Denmark
  Blue: Mohamed Sakr  AK Falken  Denmark
3-2
Bout 12
U19  indledende Group: D     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Karam Hamoud  SK Bergen Sparta  Norway
  Blue: Axel Morrison  BK Limfjord  Denmark
4-1
Bout 13
U19  indledende Group: C     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Hayssam Al Hellani  Malmö Boxing Center  Sweden
4-1
  Blue: Ben Evans  Dyffryn  Wales
Bout 14
U19  indledende Group: C     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Emil Petersen  Gilleleje Bokseklub  Denmark
5-0
  Blue: August Christoffersen  team Bredahl  Denmark
Bout 15
U19  indledende Group: C     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Hedayat Noori  Bispebjerg bokse klub  Denmark
2
  Blue: Alpay Gul  Team Belgium  Belgium
3
Bout 16
U19  indledende Group: D     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Ibrahim Ahmad  Kolding Bokseklub  Denmark
  Blue: Njaal Öygarden  Ystads BK  Sweden
RSC 2. RD
Bout 17
U19  indledende Group: C     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Omar Maajal  Fightzone  Sweden
5
  Blue: Patrick Schjeldahl  hornslet bokseklub  Denmark
0
Bout 18
U19  indledende Group: B     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Sepehr Olfat  BK Vitus Horsens  Denmark
5
  Blue: Marcus Østergaard  Randers bokse & motion  Denmark
0
Bout 19
U19  indledende Group: B     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Lukas Ashira  Ashira Oure Boxing Club  Denmark
5
  Blue: Sofian Ammarti  Team Belgium  Belgium
0
Bout 20
U19  indledende Group: D     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Johannes Myssen  Slagelse bokse-klub  Denmark
1
  Blue: Benjamin Ciric  EBBK Esbjerg  Denmark
4
Bout 21
U19  indledende Group: B     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Taulant Konjuhi  Malmö Boxing Center  Sweden
0
  Blue: Raffy Van Dorpel  Boxinggym Holzken  Netherlands
5
Bout 22
Elite  indledende Group: B     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Teitur Annand  Torshavn Boksing  
  Blue: Sol Pita  Dyffryn  Wales
3-2
Bout 23
Elite  indledende Group: D     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: MICHAEL-SWAN CHOZA NAWEZHI  Team Belgium  Belgium
5-0
  Blue: Reda Samir  Gladsaxe bokse club  Denmark
Bout 24
Elite  indledende Group: D     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Nikolaj Jønby  The Colosseum  Denmark
RSC 2. RD
  Blue: Ariz Hussain  Høje Taastrup Bokseklub  Denmark
Bout 25
Elite  indledende Group: C     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: David Kunoy  Torshavn Boksing  
4-1
  Blue: Siyar Rachid  Nidaros Bokseklubb  Norway
Bout 26
Elite  indledende Group: C     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Jan Mertens  Team Belgium  Belgium
4-1
  Blue: Ali Hussain  BK Nykøbing F  Denmark
Bout 27
Elite  indledende Group: B     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Tommy Phan  The Colosseum  Denmark
  Blue: Mahias Mehmet Buyukdemir  AmagerBoxingClub  Denmark
5-0
Bout 28
Elite  indledende Group: E     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Rado Genov  BK Vitus Horsens  Denmark
  Blue: Abdullah Younsi  Redline Training Center  Sweden
5-0
Bout 29
Elite  indledende Group: D     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Omar Shayan Ahmed  Team Belgium  Belgium
OPG 3. RD
  Blue: Peter Weregemere  EBBK Esbjerg  Denmark
Bout 30
Elite  indledende Group: D     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Hafþór Magnússon  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Iceland
  Blue: Mucahit Cifci  Knockout Boxing Club  Netherlands
5-0
Bout 31
Elite  indledende Group: C     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Samir RAhbi  Fitboyz010  Netherlands
RSC 3. RD
  Blue: Alessandro Puccio  Høje Taastrup Bokseklub  Denmark
Bout 32
Elite  indledende Group: C     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Damon Jerichow  AmagerBoxingClub  Denmark
RSC 1. RD
  Blue: Mustafa Alkurwi  Kolding Bokseklub  Denmark
Bout 33
Elite  indledende Group: D     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Christy Creavin  Olympic Boxing Club  Ireland
  Blue: Tremayne Melfor  Fitboyz010  Netherlands
RSC 3. RD
Bout 34
Elite  indledende Group: D     Light heavy 75-80 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Alexander Guldstrand  Malmö Boxing Center  Sweden
  Blue: Matondo Manuel  Box Center Glattbrugg  Switzerland
RSC 2. RD
Bout 35
Elite  indledende Group: D     Light heavy 75-80 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Hussein Awni  Malmö Boxningsklubb  Sweden
  Blue: Zac Troullous  Team HodBox  England
5-0
Bout 36
Elite  indledende Group: C     Light heavy 75-80 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Frol Serebov  Team HodBox  England
  Blue: Maurits Prosman  AK Falken  Denmark
Bout 37
Elite  indledende Group: B     Heavy 86-92 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Jens Larsen  AmagerBoxingClub  Denmark
  Blue: Kristiyan Venkov Mavrov  Tønsbergkameratene (TK)  Norway
Bout 38
Elite  indledende Group: C     Heavy 86-92 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Alexander Laustsen  Kolding Bokseklub  Denmark
  Blue: Amin Mourhrib  Bispebjerg bokse klub  Denmark
Bout 39
Elite  indledende Group: C     Super Heavy 92-200 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Magnus Thorsen  Frederiksværk Bokseklub  Denmark
  Blue: Soulaiman Bouanan  Team Belgium  Belgium
Bout 40
Elite  indledende Group: C     Super Heavy 92-200 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Andreas Dam Poulsen  Torshavn Boksing  
  Blue: Ferhan Yildiz  Dutch Military Team  Netherlands
FINALER
Bout 41
Elite  Finale driekte Group: A     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Ellis Trowbridge  Team HodBox  England
  Blue: Argishti Terteryan  PSV Schönebeck / Boxschule Heilehof  Germany
Bout 42
Elite  Finale driekte Group: B     Welter 63-66 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Natalie Fridh  Bk Ringen  Sweden
  Blue: Íris Daðadóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
Bout 43
Elite  Finale driekte Group: A     Light Welter 60-63 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Mina Olsson  Ystads BK  Sweden
  Blue: Caroline Lauenborg  A.Olympia  Denmark
RSC 2. RD
Bout 44
Elite  Finale driekte Group: B     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Linea Nordström  Fightzone  Sweden
  Blue: Emma Mæhlisen  C.I.K  Denmark
RSC 2. RD
Bout 45
U19  Finale driekte Group: A     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Salka Vífilsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
  Blue: Nora Steensen  Team Norway  Norway
RSC 2. RD
Bout 46
U19  Finale driekte Group: B     Bantam 52-54 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Arina Vakili  Hisingens Boxningsklubb  Sweden
  Blue: Narjiss Barmoussa Mehhouti  Team Belgium  Belgium
5-0
Bout 47
U19  Finale driekte Group: A     Bantam 52-54 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Cecilie Jensen  BK Nykøbing F  Denmark
5-0
  Blue: Hildur Kristín Loftsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
Bout 48
U19  Finale driekte Group: A     Fly 50-52 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Erika Nótt Einarsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
  Blue: Isabelle Dahlquist  Höllvikens Boxningsklubb  Sweden
5-0
Bout 49
U17  Finale driekte Group: A     Light middle 66-70 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Tooske Kwaks  team HVO  Netherlands
  Blue: Jessica Møller  BK Nykøbing F  Denmark
5-0
Bout 50
U15  Finale driekte Group: A     Fly 48-50 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Brooke Matthews  Triple A Boxing Club  England
  Blue: Delilah Lambert  Laisterdyke  England
5-0
Scroll to top