Kampe Ring 3

Opdateret: 16-10-2023 20:45
Antal kampe: 50


Kamp 1
U17  indledende Gruppe: D     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Phillip Andersen  Vollsmose Boxing  Danmark
  Blå: Maslah Ahmed  Malmö Boxing Center  Sverige
5-0
Kamp 2
U17  indledende Gruppe: B     Mellemvægt  70-75 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Adam Kawach  Aarhus Athlet Klub  Danmark
  Blå: Fabian Wahlberg  Malmö Boxing Center  Sverige
4-1
Kamp 3
U17  indledende Gruppe: C     Mellemvægt  70-75 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Alejandro Cordova  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Island
  Blå: Solomon Haywood  Gilleleje Bokseklub  Danmark
5-0
Kamp 4
U17  indledende Gruppe: C     Mellemvægt  70-75 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Aatos Kakko  Nyrkkeilyakatemia Järvenpää  Finland
5-0
  Blå: Rasmus S. Jakobsen  BK Wedala  Danmark
Kamp 5
U19  indledende Gruppe: D     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nicolas Schmeyer  Malmö Boxningsklubb  Sverige
RSC 3. RD
  Blå: Mohammed Dawuud Ashraf  BK KELLY  Danmark
Kamp 6
U19  indledende Gruppe: D     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Samlin Njima  Team Belgium  Belgien
4-1
  Blå: Sean Ali  C.I.K  Danmark
Kamp 7
U19  indledende Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Lorenzo Camposeo  Team Belgium  Belgien
5-0
  Blå: Philip Duong  hornslet bokseklub  Danmark
Kamp 8
U19  indledende Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Liam Williams  Dyffryn  Wales
  Blå: Juho Taipale  Crest / HNT  Finland
3-2
Kamp 9
U19  indledende Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Thomas Cotterell  Team HodBox  England
OPG
  Blå: Matthew Vargas  Gilleleje Bokseklub  Danmark
Kamp 10
U19  indledende Gruppe: E     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Trym Hage  IL ROS-Boksing  Norge
RSC 3. RD
  Blå: Sunny Huseini  Malmö Boxing Center  Sverige
Kamp 11
U19  indledende Gruppe: D     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Martinus Hjorting  BK Vitus Horsens  Danmark
  Blå: Mohamed Sakr  AK Falken  Danmark
3-2
Kamp 12
U19  indledende Gruppe: D     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Karam Hamoud  SK Bergen Sparta  Norge
  Blå: Axel Morrison  BK Limfjord  Danmark
4-1
Kamp 13
U19  indledende Gruppe: C     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Hayssam Al Hellani  Malmö Boxing Center  Sverige
4-1
  Blå: Ben Evans  Dyffryn  Wales
Kamp 14
U19  indledende Gruppe: C     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Emil Petersen  Gilleleje Bokseklub  Danmark
5-0
  Blå: August Christoffersen  team Bredahl  Danmark
Kamp 15
U19  indledende Gruppe: C     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Hedayat Noori  Bispebjerg bokse klub  Danmark
2
  Blå: Alpay Gul  Team Belgium  Belgien
3
Kamp 16
U19  indledende Gruppe: D     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ibrahim Ahmad  Kolding Bokseklub  Danmark
  Blå: Njaal Öygarden  Ystads BK  Sverige
RSC 2. RD
Kamp 17
U19  indledende Gruppe: C     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Omar Maajal  Fightzone  Sverige
5
  Blå: Patrick Schjeldahl  hornslet bokseklub  Danmark
0
Kamp 18
U19  indledende Gruppe: B     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Sepehr Olfat  BK Vitus Horsens  Danmark
5
  Blå: Marcus Østergaard  Randers bokse & motion  Danmark
0
Kamp 19
U19  indledende Gruppe: B     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Lukas Ashira  Ashira Oure Boxing Club  Danmark
5
  Blå: Sofian Ammarti  Team Belgium  Belgien
0
Kamp 20
U19  indledende Gruppe: D     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Johannes Myssen  Slagelse bokse-klub  Danmark
1
  Blå: Benjamin Ciric  EBBK Esbjerg  Danmark
4
Kamp 21
U19  indledende Gruppe: B     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Taulant Konjuhi  Malmö Boxing Center  Sverige
0
  Blå: Raffy Van Dorpel  Boxinggym Holzken  Holland
5
Kamp 22
Elite  indledende Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Teitur Annand  Torshavn Boksing  Færøerne
  Blå: Sol Pita  Dyffryn  Wales
3-2
Kamp 23
Elite  indledende Gruppe: D     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: MICHAEL-SWAN CHOZA NAWEZHI  Team Belgium  Belgien
5-0
  Blå: Reda Samir  Gladsaxe bokse club  Danmark
Kamp 24
Elite  indledende Gruppe: D     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nikolaj Jønby  The Colosseum  Danmark
RSC 2. RD
  Blå: Ariz Hussain  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
Kamp 25
Elite  indledende Gruppe: C     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: David Kunoy  Torshavn Boksing  Færøerne
4-1
  Blå: Siyar Rachid  Nidaros Bokseklubb  Norge
Kamp 26
Elite  indledende Gruppe: C     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Jan Mertens  Team Belgium  Belgien
4-1
  Blå: Ali Hussain  BK Nykøbing F  Danmark
Kamp 27
Elite  indledende Gruppe: B     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Tommy Phan  The Colosseum  Danmark
  Blå: Mahias Mehmet Buyukdemir  AmagerBoxingClub  Danmark
5-0
Kamp 28
Elite  indledende Gruppe: E     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Rado Genov  BK Vitus Horsens  Danmark
  Blå: Abdullah Younsi  Redline Training Center  Sverige
5-0
Kamp 29
Elite  indledende Gruppe: D     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Omar Shayan Ahmed  Team Belgium  Belgien
OPG 3. RD
  Blå: Peter Weregemere  EBBK Esbjerg  Danmark
Kamp 30
Elite  indledende Gruppe: D     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Hafþór Magnússon  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Island
  Blå: Mucahit Cifci  Knockout Boxing Club  Holland
5-0
Kamp 31
Elite  indledende Gruppe: C     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Samir RAhbi  Fitboyz010  Holland
RSC 3. RD
  Blå: Alessandro Puccio  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
Kamp 32
Elite  indledende Gruppe: C     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Damon Jerichow  AmagerBoxingClub  Danmark
RSC 1. RD
  Blå: Mustafa Alkurwi  Kolding Bokseklub  Danmark
Kamp 33
Elite  indledende Gruppe: D     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Christy Creavin  Olympic Boxing Club  Irland
  Blå: Tremayne Melfor  Fitboyz010  Holland
RSC 3. RD
Kamp 34
Elite  indledende Gruppe: D     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Alexander Guldstrand  Malmö Boxing Center  Sverige
  Blå: Matondo Manuel  Box Center Glattbrugg  Schweiz
RSC 2. RD
Kamp 35
Elite  indledende Gruppe: D     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Hussein Awni  Malmö Boxningsklubb  Sverige
  Blå: Zac Troullous  Team HodBox  England
5-0
Kamp 36
Elite  indledende Gruppe: C     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Frol Serebov  Team HodBox  England
  Blå: Maurits Prosman  AK Falken  Danmark
Kamp 37
Elite  indledende Gruppe: B     Sværvægt 86-92 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Jens Larsen  AmagerBoxingClub  Danmark
  Blå: Kristiyan Venkov Mavrov  Tønsbergkameratene (TK)  Norge
Kamp 38
Elite  indledende Gruppe: C     Sværvægt 86-92 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Alexander Laustsen  Kolding Bokseklub  Danmark
  Blå: Amin Mourhrib  Bispebjerg bokse klub  Danmark
Kamp 39
Elite  indledende Gruppe: C     Super Sværvægt 92-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Magnus Thorsen  Frederiksværk Bokseklub  Danmark
  Blå: Soulaiman Bouanan  Team Belgium  Belgien
Kamp 40
Elite  indledende Gruppe: C     Super Sværvægt 92-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Andreas Dam Poulsen  Torshavn Boksing  Færøerne
  Blå: Ferhan Yildiz  Dutch Military Team  Holland
FINALER
Kamp 41
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ellis Trowbridge  Team HodBox  England
  Blå: Argishti Terteryan  PSV Schönebeck / Boxschule Heilehof  Tyskland
Kamp 42
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Natalie Fridh  Bk Ringen  Sverige
  Blå: Íris Daðadóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
Kamp 43
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mina Olsson  Ystads BK  Sverige
  Blå: Caroline Lauenborg  A.Olympia  Danmark
RSC 2. RD
Kamp 44
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Linea Nordström  Fightzone  Sverige
  Blå: Emma Mæhlisen  C.I.K  Danmark
RSC 2. RD
Kamp 45
U19  Finale driekte Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Salka Vífilsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
  Blå: Nora Steensen  Team Norway  Norge
RSC 2. RD
Kamp 46
U19  Finale driekte Gruppe: B     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Arina Vakili  Hisingens Boxningsklubb  Sverige
  Blå: Narjiss Barmoussa Mehhouti  Team Belgium  Belgien
5-0
Kamp 47
U19  Finale driekte Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Cecilie Jensen  BK Nykøbing F  Danmark
5-0
  Blå: Hildur Kristín Loftsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
Kamp 48
U19  Finale driekte Gruppe: A     Fluevægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Erika Nótt Einarsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
  Blå: Isabelle Dahlquist  Höllvikens Boxningsklubb  Sverige
5-0
Kamp 49
U17  Finale driekte Gruppe: A     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Tooske Kwaks  team HVO  Holland
  Blå: Jessica Møller  BK Nykøbing F  Danmark
5-0
Kamp 50
U15  Finale driekte Gruppe: A     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Brooke Matthews  Triple A Boxing Club  England
  Blå: Delilah Lambert  Laisterdyke  England
5-0
Rul til toppen