Bouts Ring 2

Updated: 23-03-2024 18:59
Number of bouts: 51


Bout 1
U17  indledende Group: B     Light middle 66-70 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Albin Ellqvist  BK Kelly Örebro  Sweden
5-0
  Blue: David Ísak Filipovic Karlsson  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Iceland
Bout 2
U17  indledende Group: C     Light middle 66-70 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Zackarias Olofsson  Fightzone  Sweden
  Blue: Noa N.Christiansen  Frederiksværk Bokseklub  Denmark
5-0
Bout 3
U17  indledende Group: C     Light middle 66-70 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Oliver Keil  hsk  Denmark
3-2
  Blue: Eldar Redzic  Moss Bokseklubb  Norway
Bout 4
U19  indledende Group: A     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Elias Faour  Vollsmose Boxing  Denmark
  Blue: Ethan White  Team HodBox  England
5-0
Bout 5
U19  indledende Group: A     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Leo Wood  Team HodBox  England
4-1
  Blue: Casey Walsh  County Antrim Boxing  Ireland
Bout 6
U19  indledende Group: B     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Junus Pedersen  team Bredahl  Denmark
3-0
  Blue: Nóel Freyr Ragnarsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
Bout 7
U19  indledende Group: B     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Giuseppe Lengua  Hillerød SK  Denmark
RSC 2. RD
  Blue: Karim M. EL-Laham  Hvidovre Bokseklub  Denmark
Bout 8
U19  indledende Group: A     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Harvey Orriss  Team HodBox  England
RSC 1. RD
  Blue: Ciaran O?Neill  County Antrim Boxing  Ireland
Bout 9
U19  indledende Group: A     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Qalid Osman  Herlev Boxing  Denmark
RSC 1. RD
  Blue: BAILEY JACK SPENCER  Llandudno A.B.C  Wales
Bout 10
U19  indledende Group: C     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Jules Van Nijnatten  Knockout Boxing Club  Netherlands
OPG 3. RD
  Blue: Mohammad Ali  team Bredahl  Denmark
Bout 11
U19  indledende Group: C     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Jakob Jønsson  Hillerød SK  Denmark
  Blue: Gabríel Warén  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
4-1
Bout 12
U19  indledende Group: A     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Daniil Trefilov  PSV Schönebeck / Boxschule Heilehof  Germany
  Blue: Kyle Smith  County Antrim Boxing  Ireland
4-0
Bout 13
U19  indledende Group: A     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: LUKE JOSEPH CORCORAN  Llandudno A.B.C  Wales
5-0
  Blue: Mohamed Ali El Boucherati  Team Belgium  Belgium
Bout 14
U19  indledende Group: B     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Edin Fetah  Bk Ringen  Sweden
5-0
  Blue: Unto Jansson  Kotkan Voimailijat  Finland
Bout 15
U19  indledende Group: B     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Johannes Suhonen  Crest / HNT  Finland
  Blue: Rasul Tisayev  Team Belgium  Belgium
Bout 16
U19  indledende Group: C     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Anton Von Voss  Hillerød SK  Denmark
  Blue: Emil Eriksen  Vestby IL Boksing  Norway
Bout 17
U19  indledende Group: A     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Yacoub Bakhi  Team Belgium  Belgium
  Blue: Daniel Larsen  BK Wedala  Denmark
Bout 18
U19  indledende Group: A     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Nicolai Adelholm  EBBK Esbjerg  Denmark
  Blue: Benedikt Gylfi Eiríksson  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Iceland
Bout 19
Elite  indledende Group: A     Fly 50-52 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Sofie Rosshaug  Gilleleje Bokseklub  Denmark
  Blue: Emma Jensen  C.I.K  Denmark
Bout 20
Elite  indledende Group: A     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Aylin Ozcelik  Boxinggym Holzken  Netherlands
  Blue: Milisic Ana Marija  Box Center Glattbrugg  Switzerland
Bout 21
Elite  indledende Group: A     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Abigail Deekman  Fitboyz 010  Netherlands
  Blue: Johanna Huttunen  Helsingin Tarmo  Finland
Bout 22
U17  indledende Group: C     Welter 63-66 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Mads Lund Esbech  Jyllinge Boxing Team  Denmark
  Blue: Anis Neffati  Team Belgium  Belgium
5-0
Bout 23
U17  indledende Group: C     Welter 63-66 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Toon Willems  Knockout Boxing Club  Netherlands
4-1
  Blue: Emil Ravn  Bokseklubben Grindsted AK  Denmark
Bout 24
Elite  indledende Group: A     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Rasmus Mikkelsen  FAK Aarhus  Denmark
4-1
  Blue: Dettori Brown  Team HodBox  England
Bout 25
Elite  indledende Group: A     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Abdallah Abo Arab  A.Olympia  Denmark
5-0
  Blue: Anthony Malanaphy  Erne Boxing Club - Ireland  Ireland
Bout 26
Elite  indledende Group: C     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Jonas Elghoul  Malmö Boxningsklubb  Sweden
KO 1.RD
  Blue: Siebe Dewulf  Team Belgium  Belgium
Bout 27
Elite  indledende Group: A     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Frederik Badenski  Herlev Boxing  Denmark
5-0
  Blue: Kasper Walton  BK Vitus Horsens  Denmark
Bout 28
Elite  indledende Group: A     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Gabriel Skorupski  Randers bokse & motion  Denmark
  Blue: ANDREW JAMES WILSON  Llandudno A.B.C  Wales
3-2
Bout 29
Elite  indledende Group: A     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Enock Mbilizi  FAK Aarhus  Denmark
5-0
  Blue: Lukas Bauer  Høje Taastrup Bokseklub  Denmark
Bout 30
Elite  indledende Group: A     Welter 63,5-67 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: LIAM TAYLOR  Llandudno A.B.C  Wales
4-1
  Blue: Vladislav Chitic  Bokseklubben Grindsted AK  Denmark
Bout 31
Elite  indledende Group: B     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Kacper Pliszczynski  Nidaros Bokseklubb  Norway
5-0
  Blue: Tom Williams  Dyffryn  Wales
Bout 32
Elite  indledende Group: B     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: BILLY LLOYD JONES  Llandudno A.B.C  Wales
  Blue: Avdimetaj Arigon  Team Belgium  Belgium
5-0
Bout 33
Elite  indledende Group: D     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Clech Guimbi  EBBK Esbjerg  Denmark
  Blue: William Þór Ragnarsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
3-2
Bout 34
Elite  indledende Group: D     Light middle 67-71 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Karl Kjær  Hillerød SK  Denmark
5-0
  Blue: Esben Breum Lau  EBBK Esbjerg  Denmark
Bout 35
Elite  indledende Group: A     Light heavy 75-80 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Elmar Gauti Halldórsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
5-0
  Blue: Dennis Bøe Dahl  B-30, Bokseklubben av 1930 trondheim  Norway
Bout 36
Elite  indledende Group: A     Light heavy 75-80 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Rikard Fredriksen  Nidaros Bokseklubb  Norway
  Blue: Sebastian Terteryan  Kolding Bokseklub  Denmark
5-0
Bout 37
Elite  indledende Group: C     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Rocklyn Schelling O Shea  Dyffryn  Wales
  Blue: Stijn Van Laarhoven  Knockout Boxing Club  Netherlands
4-1
Bout 38
Elite  indledende Group: C     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Ralph Katikaza  Team HodBox  England
5-0
  Blue: Andreas Jakobasil  Malmö BC  Sweden
Bout 39
Elite  indledende Group: A     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Ajet Jusufi  Fightzone  Sweden
  Blue: Nikolai Terteryan  Kolding Bokseklub  Denmark
Bout 40
Elite  indledende Group: B     Super Heavy 92-200 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Richard Worrell  Team HodBox  England
  Blue: Mike Hoffmann  team HVO  Netherlands
3-2
Bout 41
Elite  indledende Group: B     Super Heavy 92-200 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Jonas Olesen  Nyk.sj bokseklub  Denmark
  Blue: Giulio Galiana  Dyffryn  Wales
RSC 2.RD
FINALER
Bout 42
Elite  Finale driekte Group: A     Super Heavy 92-200 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Thomas Oomen  Dutch Military Team  Netherlands
  Blue: Gustav Thorsen  Herlev Boxing  Denmark
4-1
Bout 43
Elite  Finale driekte Group: B     Cruser 80-86 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Leon Capion Rasmusen  Bokseklubben Grindsted AK  Denmark
KO 3. RD
  Blue: Joakim Birk Pedersen  Gladsaxe bokse club  Denmark
Bout 44
Elite  Finale driekte Group: A     Cruser 80-86 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Shevano Balvers  Fitboyz010  Netherlands
5-0
  Blue: Yousef Mourad  Hisingens Boxningsklubb  Sweden
Bout 45
Elite  Finale driekte Group: E     Light heavy 75-80 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Samúel Þór Sölvason Seastrand  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Iceland
  Blue: Emil Moltrup  Bispebjerg bokse klub  Denmark
5-0
Bout 46
Elite  Finale driekte Group: B     Light heavy 75-80 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Abdel Sakr  AK Falken  Denmark
5-0
  Blue: Aninnguaq Helge Eigaard  FAK Aarhus  Denmark
Bout 47
Elite  Finale driekte Group: E     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Thor Dal Eriksen  EBBK Esbjerg  Denmark
  Blue: Damian Marc Intosch  Fitboyz010  Netherlands
RSC 1. RD
Bout 48
Elite  Finale driekte Group: B     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Ibrahim Abboud  Gilleleje Bokseklub  Denmark
  Blue: Ridah Nazar  Malmö Boxningsklubb  Sweden
3-2
Bout 49
Elite  Finale driekte Group: B     Light Welter 60-63,5 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Ismail Umar  Crest / HNT  Finland
5-0
  Blue: Taran Singh Rai  Team HodBox  England
Bout 50
Elite  Finale driekte Group: A     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Maher Khatip  hornslet bokseklub  Denmark
  Blue: Hadi Hadrous  Malmö Boxningsklubb  Sweden
5-0
Bout 51
Elite  Finale driekte Group: B     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Muhamed Al-Bayati  Herlev Boxing  Denmark
5-0
  Blue: Birham Biro  BK Vitus Horsens  Denmark
Scroll to top