Bouts Ring 1

Updated: 16-10-2023 20:45
Number of bouts: 49


Bout 1
U15  indledende Group: A     Moth 38,5-40 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Miio Ristola  Ylä-Tikkurilan Kipinä  Finland
  Blue: Jason Welch  darlington abc  England
RSC3. RD
Bout 2
U15  indledende Group: A     Light Minimum 40-41,5 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Adam Assaf  Vollsmose Boxing  Denmark
4-0
  Blue: Oskar Skov  BK Nykøbing F  Denmark
Bout 3
U15  indledende Group: A     Light Fly 46-48 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Emil Jensen  hornslet bokseklub  Denmark
2-1
  Blue: Ayel Palmgreen  Ystads BK  Sweden
Bout 4
U15  indledende Group: A     Bantam 52-54 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Subhan Ahmad  A.Olympia  Denmark
5-0
  Blue: Antonio Banovna  Höllvikens Boxningsklubb  Sweden
Bout 5
U17  indledende Group: A     Pin 0-46 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Isaac Aslam  Vollsmose Boxing  Denmark
3-2
  Blue: Ronald Bjarki Mánason  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
Bout 6
U17  indledende Group: A     Pin 0-46 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Victor Lindequist  Kolding Bokseklub  Denmark
5-0
  Blue: Leander Lysevoll Westberg  IL ROS-Boksing  Norway
Bout 7
U17  indledende Group: A     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Casper Holm  EBBK Esbjerg  Denmark
  Blue: Jonas Geving Winsnes  B-30, Bokseklubben av 1930 trondheim  Norway
4-1
Bout 8
U17  indledende Group: A     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Noah Athari Anaraki  Malmö Boxningsklubb  Sweden
5-0
  Blue: Kenny Nguyen  A.Olympia  Denmark
Bout 9
U17  indledende Group: B     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Ísak Breki Ólafsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
  Blue: Gabriel Hafsten  Nidaros Bokseklubb  Norway
5-0
Bout 10
U17  indledende Group: B     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Ingvar Aðalsteinsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
  Blue: Hans Christian. Taasti  Frederiksværk Bokseklub  Denmark
5-0
Bout 11
U17  indledende Group: D     Light Welter 60-63 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Ibrahim Rawass  Kalundborg ABK  Denmark
  Blue: Sejad Razi  Malmö Boxningsklubb  Sweden
5-0
Bout 12
U17  indledende Group: C     Light Welter 60-63 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Mahdi Abu Hashish  Farum Bokseklub  Denmark
  Blue: Felix Salling Lind Pedersen  Kolding Bokseklub  Denmark
WO
Bemærk Kamp 12 udgår WO
Bout 13
U17  indledende Group: C     Light Welter 60-63 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Sami Mtan  SK Bergen Sparta  Norway
  Blue: Ahmad Tanana  Aarhus Athlet Klub  Denmark
5-0
Bout 14
U17  indledende Group: B     Light Welter 60-63 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Anders Thorsager  Randers bokse & motion  Denmark
3-2
  Blue: Malik Alhamodt  AmagerBoxingClub  Denmark
Bout 15
U17  indledende Group: A     Light Welter 60-63 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Kegan Jones  Dyffryn  Wales
  Blue: Mariano Dores  Team Belgium  Belgium
3-2
Bout 16
U17  indledende Group: A     Welter 63-66 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Aliyan Shah  RØDOVRE BOKSEKLUB  Denmark
  Blue: Isak Nilsson  Ystads BK  Sweden
5-0
Bout 17
U17  indledende Group: A     Welter 63-66 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Mohamed Amin El Amrani  Team Belgium  Belgium
  Blue: Soyhan Ayhan  AK Falken  Denmark
3-2
Bout 18
U17  indledende Group: B     Welter 63-66 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Mahdi Nazar  Redline Training Center  Sweden
4-1
  Blue: Loek Diebels  team HVO  Netherlands
Bout 19
U15  indledende Group: A     Light Fly 46-48 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Tilde Faurhøj  hornslet bokseklub  Denmark
  Blue: Eda Aliu  Herlev Boxing  Denmark
4-1
Bout 20
U17  indledende Group: A     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Ihne Tårnes Stavnes  B-30, Bokseklubben av 1930 trondheim  Norway
  Blue: Liz Thijssen  Knockout Boxing Club  Netherlands
RSC 1. RD
Bout 21
U17  indledende Group: B     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Vilde Nøstdahl  Team Norway  Norway
5-0
  Blue: Rowina Van Der Hoorn  Boxinggym Holzken  Netherlands
Bout 22
U17  indledende Group: B     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Martine Kaabbel  Vestby IL Boksing  Norway
  Blue: Melissa Kosterman  Boxinggym Holzken  Netherlands
5-0
Bout 23
U17  indledende Group: A     Welter 63-66 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Teresa Grenzwûrker  EBBK Esbjerg  Denmark
5-0
  Blue: Viola Latifi  BK Nykøbing F  Denmark
Bout 24
Elite  indledende Group: B     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Simone Birch  BK Limfjord  Denmark
  Blue: Kara Guðmundsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Iceland
5-0
Bout 25
Elite  indledende Group: B     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Maja Jørgensen  Gladsaxe bokse club  Denmark
  Blue: Alice Bennedbæk  C.I.K  Denmark
WO
Bemærk Kamp 25 udgår WO
Bout 26
Elite  indledende Group: A     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Emilia Houmaimes  Bk Ringen  Sweden
  Blue: Michelle Eriksen  C.I.K  Denmark
RSC 3. RD
Bout 27
Elite  indledende Group: A     Feather 54-57 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Lena Sajaloli  Box Team Hamburg  Germany
4-1
  Blue: Siri Dalsgaard  Kalundborg ABK  Denmark
Bout 28
Elite  indledende Group: A     Midle 71-75 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Matilde Watson  RØDOVRE BOKSEKLUB  Denmark
3-2
  Blue: Marie Nendumba  Team Belgium  Belgium
Bout 29
U17  indledende Group: B     Light 57-60 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Björn Jónatan Björnsson  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Iceland
4-1
  Blue: Julius Un  Bk Ringen  Sweden
Bout 30
Elite  indledende Group: A     Welter 63-66 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Thessa Van Venrooij-Kossen  Dutch Military Team  Netherlands
  Blue: Vilma Kuusikko  Viipurin Nyrkkeilijät Finland  Finland
DISK 3. RD
Bout 31
Elite  indledende Group: B     Light Welter 60-63 kg.    Rounds: 3x3 min Result
  Red: Viktoría Berg Einarsdóttir  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Iceland
  Blue: Romi Coutinho  Knockout Boxing Club  Netherlands
RSC 3. RD
FINALER
Bout 32
U17  Finale Group: A     Light bantam 50-52 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Melisa Mesanovic  BK Vitus Horsens  Denmark
  Blue: Rihana Abdalla  Hisingens Boxningsklubb  Sweden
5-0
Bout 33
U15  Finale driekte Group: B     Bantam 52-54 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Frey Salling Lind Pedersen  Kolding Bokseklub  Denmark
5-0
  Blue: Konrad Theilade  hornslet bokseklub  Denmark
Bout 34
U15  Finale driekte Group: B     Light bantam 50-52 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Felix Weum  IL ROS-Boksing  Norway
  Blue: Milo Thorslund  BK Tårnet 74  Denmark
RSC 2. RD
Bout 35
U15  Finale driekte Group: A     Light bantam 50-52 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Aksel Andre Hennum-Encierto  IL ROS-Boksing  Norway
  Blue: Anthony Parkes  C.I.K  Denmark
5-0
Bout 36
U15  Finale driekte Group: B     Light Fly 46-48 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Aleksi Lindgren  Ylä-Tikkurilan Kipinä  Finland
  Blue: Franky Owen  darlington abc  England
5-0
Bout 37
U15  Finale driekte Group: A     Pin 44,5-46 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Damian Mihaila  Kolding Bokseklub  Denmark
  Blue: Hans Lui Staagard  A.Olympia  Denmark
3-2
Bout 38
U15  Finale driekte Group: A     Light Pin 43-44,5 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Croswell Barton  darlington abc  England
4-1
  Blue: Eren Buldak  BK Vitus Horsens  Denmark
Bout 39
U15  Finale driekte Group: A     Minimum 41,5-43 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Tristan Sørensen  Bokseteam Helsinge  Denmark
RSC 2. RD
  Blue: Anders Gribsholt  hornslet bokseklub  Denmark
Bout 40
U15  Finale driekte Group: B     Moth 38,5-40 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Spencer Parry  Dyffryn  Wales
  Blue: James Khan  Team HodBox  England
Bout 41
U15  Finale driekte Group: C     Moth 38,5-40 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Amir Awad  Bk Ringen  Sweden
RSC 3. RD
  Blue: Henry Buckland  darlington abc  England
Bout 42
U17  Finale driekte Group: A     Light bantam 50-52 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Azam Tabassum  Hvidovre Bokseklub  Denmark
  Blue: Karim Hassan Malak  Vollsmose Boxing  Denmark
5-0
Bout 43
U17  Finale driekte Group: A     Fly 48-50 kg.    Rounds: 3x2 min Result
  Red: Mieszko Buderkiewicz  IL ROS-Boksing  Norway
  Blue: Rida Al-Tamimi  Vollsmose Boxing  Denmark
5-0
Bout 44
U15  Finale driekte Group: A     Welter 62-65 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: René Alejandro Myhre  Tønsbergkameratene (TK)  Norway
wo
  Blue: FEDORENKO Artem  Box Center Glattbrugg  Switzerland
Bout 45
U15  Finale driekte Group: B     Light Welter 59-62 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Yasin Khdeir  Bokseklubben Kvik Ballerup  Denmark
4-1
  Blue: Sipan Axacan  Høje Taastrup Bokseklub  Denmark
Bout 46
U15  Finale driekte Group: A     Light Welter 59-62 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Oscar Härstedt  Höllvikens Boxningsklubb  Sweden
3-2
  Blue: Noa Aram  BK Kelly Örebro  Sweden
Bout 47
U15  Finale driekte Group: A     Light 56-59 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Armand Merovci  Höllvikens Boxningsklubb  Sweden
4-1
  Blue: Sylvester Sorgenfri  Kalundborg ABK  Denmark
Bout 48
U15  Finale driekte Group: A     Feather 54-56 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Oscar Shane Møller  Tønsbergkameratene (TK)  Norway
4-1
  Blue: Wilmer Ekblom-Olsson  BK Kelly Örebro  Sweden
Bout 49
U15  Finale driekte Group: C     Bantam 52-54 kg.    Rounds: 3x1,5 min Result
  Red: Hamza Salim  Vollsmose Boxing  Denmark
5-0
  Blue: Daniel Arntzen  IL ROS-Boksing  Norway

 

Scroll to top