Kampe Ring 2

Opdateret: 16-10-2023 20:45
Antal kampe: 51


Kamp 1
U17  indledende Gruppe: B     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Albin Ellqvist  BK Kelly Örebro  Sverige
5-0
  Blå: David Ísak Filipovic Karlsson  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Island
Kamp 2
U17  indledende Gruppe: C     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Zackarias Olofsson  Fightzone  Sverige
  Blå: Noa N.Christiansen  Frederiksværk Bokseklub  Danmark
5-0
Kamp 3
U17  indledende Gruppe: C     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Oliver Keil  hsk  Danmark
3-2
  Blå: Eldar Redzic  Moss Bokseklubb  Norge
Kamp 4
U19  indledende Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Elias Faour  Vollsmose Boxing  Danmark
  Blå: Ethan White  Team HodBox  England
5-0
Kamp 5
U19  indledende Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Leo Wood  Team HodBox  England
4-1
  Blå: Casey Walsh  County Antrim Boxing  Irland
Kamp 6
U19  indledende Gruppe: B     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Junus Pedersen  team Bredahl  Danmark
3-0
  Blå: Nóel Freyr Ragnarsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
Kamp 7
U19  indledende Gruppe: B     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Giuseppe Lengua  Hillerød SK  Danmark
RSC 2. RD
  Blå: Karim M. EL-Laham  Hvidovre Bokseklub  Danmark
Kamp 8
U19  indledende Gruppe: A     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Harvey Orriss  Team HodBox  England
RSC 1. RD
  Blå: Ciaran O?Neill  County Antrim Boxing  Irland
Kamp 9
U19  indledende Gruppe: A     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Qalid Osman  Herlev Boxing  Danmark
RSC 1. RD
  Blå: BAILEY JACK SPENCER  Llandudno A.B.C  Wales
Kamp 10
U19  indledende Gruppe: C     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Jules Van Nijnatten  Knockout Boxing Club  Holland
OPG 3. RD
  Blå: Mohammad Ali  team Bredahl  Danmark
Kamp 11
U19  indledende Gruppe: C     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Jakob Jønsson  Hillerød SK  Danmark
  Blå: Gabríel Warén  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
4-1
Kamp 12
U19  indledende Gruppe: A     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Daniil Trefilov  PSV Schönebeck / Boxschule Heilehof  Tyskland
  Blå: Kyle Smith  County Antrim Boxing  Irland
4-0
Kamp 13
U19  indledende Gruppe: A     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: LUKE JOSEPH CORCORAN  Llandudno A.B.C  Wales
5-0
  Blå: Mohamed Ali El Boucherati  Team Belgium  Belgien
Kamp 14
U19  indledende Gruppe: B     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Edin Fetah  Bk Ringen  Sverige
5-0
  Blå: Unto Jansson  Kotkan Voimailijat  Finland
Kamp 15
U19  indledende Gruppe: B     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Johannes Suhonen  Crest / HNT  Finland
  Blå: Rasul Tisayev  Team Belgium  Belgien
Kamp 16
U19  indledende Gruppe: C     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Anton Von Voss  Hillerød SK  Danmark
  Blå: Emil Eriksen  Vestby IL Boksing  Norge
Kamp 17
U19  indledende Gruppe: A     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Yacoub Bakhi  Team Belgium  Belgien
  Blå: Daniel Larsen  BK Wedala  Danmark
Kamp 18
U19  indledende Gruppe: A     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nicolai Adelholm  EBBK Esbjerg  Danmark
  Blå: Benedikt Gylfi Eiríksson  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Island
Kamp 19
Elite  indledende Gruppe: A     Fluevægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Sofie Rosshaug  Gilleleje Bokseklub  Danmark
  Blå: Emma Jensen  C.I.K  Danmark
Kamp 20
Elite  indledende Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Aylin Ozcelik  Boxinggym Holzken  Holland
  Blå: Milisic Ana Marija  Box Center Glattbrugg  Schweiz
Kamp 21
Elite  indledende Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Abigail Deekman  Fitboyz 010  Holland
  Blå: Johanna Huttunen  Helsingin Tarmo  Finland
Kamp 22
U17  indledende Gruppe: C     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mads Lund Esbech  Jyllinge Boxing Team  Danmark
  Blå: Anis Neffati  Team Belgium  Belgien
5-0
Kamp 23
U17  indledende Gruppe: C     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Toon Willems  Knockout Boxing Club  Holland
4-1
  Blå: Emil Ravn  Bokseklubben Grindsted AK  Danmark
Kamp 24
Elite  indledende Gruppe: A     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Rasmus Mikkelsen  FAK Aarhus  Danmark
4-1
  Blå: Dettori Brown  Team HodBox  England
Kamp 25
Elite  indledende Gruppe: A     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Abdallah Abo Arab  A.Olympia  Danmark
5-0
  Blå: Anthony Malanaphy  Erne Boxing Club - Ireland  Irland
Kamp 26
Elite  indledende Gruppe: C     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Jonas Elghoul  Malmö Boxningsklubb  Sverige
KO 1.RD
  Blå: Siebe Dewulf  Team Belgium  Belgien
Kamp 27
Elite  indledende Gruppe: A     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Frederik Badenski  Herlev Boxing  Danmark
5-0
  Blå: Kasper Walton  BK Vitus Horsens  Danmark
Kamp 28
Elite  indledende Gruppe: A     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Gabriel Skorupski  Randers bokse & motion  Danmark
  Blå: ANDREW JAMES WILSON  Llandudno A.B.C  Wales
3-2
Kamp 29
Elite  indledende Gruppe: A     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Enock Mbilizi  FAK Aarhus  Danmark
5-0
  Blå: Lukas Bauer  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
Kamp 30
Elite  indledende Gruppe: A     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: LIAM TAYLOR  Llandudno A.B.C  Wales
4-1
  Blå: Vladislav Chitic  Bokseklubben Grindsted AK  Danmark
Kamp 31
Elite  indledende Gruppe: B     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Kacper Pliszczynski  Nidaros Bokseklubb  Norge
5-0
  Blå: Tom Williams  Dyffryn  Wales
Kamp 32
Elite  indledende Gruppe: B     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: BILLY LLOYD JONES  Llandudno A.B.C  Wales
  Blå: Avdimetaj Arigon  Team Belgium  Belgien
5-0
Kamp 33
Elite  indledende Gruppe: D     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Clech Guimbi  EBBK Esbjerg  Danmark
  Blå: William Þór Ragnarsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
3-2
Kamp 34
Elite  indledende Gruppe: D     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Karl Kjær  Hillerød SK  Danmark
5-0
  Blå: Esben Breum Lau  EBBK Esbjerg  Danmark
Kamp 35
Elite  indledende Gruppe: A     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Elmar Gauti Halldórsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
5-0
  Blå: Dennis Bøe Dahl  B-30, Bokseklubben av 1930 trondheim  Norge
Kamp 36
Elite  indledende Gruppe: A     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Rikard Fredriksen  Nidaros Bokseklubb  Norge
  Blå: Sebastian Terteryan  Kolding Bokseklub  Danmark
5-0
Kamp 37
Elite  indledende Gruppe: C     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Rocklyn Schelling O Shea  Dyffryn  Wales
  Blå: Stijn Van Laarhoven  Knockout Boxing Club  Holland
4-1
Kamp 38
Elite  indledende Gruppe: C     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ralph Katikaza  Team HodBox  England
5-0
  Blå: Andreas Jakobasil  Malmö BC  Sverige
Kamp 39
Elite  indledende Gruppe: A     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ajet Jusufi  Fightzone  Sverige
  Blå: Nikolai Terteryan  Kolding Bokseklub  Danmark
Kamp 40
Elite  indledende Gruppe: B     Super Sværvægt 92-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Richard Worrell  Team HodBox  England
  Blå: Mike Hoffmann  team HVO  Holland
3-2
Kamp 41
Elite  indledende Gruppe: B     Super Sværvægt 92-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Jonas Olesen  Nyk.sj bokseklub  Danmark
  Blå: Giulio Galiana  Dyffryn  Wales
RSC 2.RD
FINALER
Kamp 42
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Super Sværvægt 92-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Thomas Oomen  Dutch Military Team  Holland
  Blå: Gustav Thorsen  Herlev Boxing  Danmark
4-1
Kamp 43
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Cruservægt 80-86 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Leon Capion Rasmusen  Bokseklubben Grindsted AK  Danmark
KO 3. RD
  Blå: Joakim Birk Pedersen  Gladsaxe bokse club  Danmark
Kamp 44
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Cruservægt 80-86 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Shevano Balvers  Fitboyz010  Holland
5-0
  Blå: Yousef Mourad  Hisingens Boxningsklubb  Sverige
Kamp 45
Elite  Finale driekte Gruppe: E     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Samúel Þór Sölvason Seastrand  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Island
  Blå: Emil Moltrup  Bispebjerg bokse klub  Danmark
5-0
Kamp 46
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Abdel Sakr  AK Falken  Danmark
5-0
  Blå: Aninnguaq Helge Eigaard  FAK Aarhus  Danmark
Kamp 47
Elite  Finale driekte Gruppe: E     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Thor Dal Eriksen  EBBK Esbjerg  Danmark
  Blå: Damian Marc Intosch  Fitboyz010  Holland
RSC 1. RD
Kamp 48
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ibrahim Abboud  Gilleleje Bokseklub  Danmark
  Blå: Ridah Nazar  Malmö Boxningsklubb  Sverige
3-2
Kamp 49
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ismail Umar  Crest / HNT  Finland
5-0
  Blå: Taran Singh Rai  Team HodBox  England
Kamp 50
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Maher Khatip  hornslet bokseklub  Danmark
  Blå: Hadi Hadrous  Malmö Boxningsklubb  Sverige
5-0
Kamp 51
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Muhamed Al-Bayati  Herlev Boxing  Danmark
5-0
  Blå: Birham Biro  BK Vitus Horsens  Danmark
Rul til toppen