Kampe Ring 3

Søndag

Opdateret: 15-10-2023 16:18
Antal kampe: 31


Kamp 1
U19  Finale driekte Gruppe: A     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Eline Sandnes  B-30, Bokseklubben av 1930 trondheim  Norge
  Blå: Sophie Andrea Naurstad Følvik  Bodø Bokseklubb  Norge
3-2
Kamp 2
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Emmely Uitterschout  Team Belgium  Belgien
RSC 2. RD
  Blå: Aman Habhoub  Fightzone  Sverige
Kamp 3
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Let fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Matilde Johansen  Slagelse bokse-klub  Danmark
RSC 1. RD
  Blå: Tess Van Rooij  Knockout Boxing Club  Holland
Kamp 4
U15  Finale driekte Gruppe: A     Mølvægt 38,5-40 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Ella Welland  Team HodBox  England
5-0
  Blå: Thea Gebauer  Hisingens Boxningsklubb  Sverige
Kamp 5
U19  Finale driekte Gruppe: D     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Victor Hvidberg  hornslet bokseklub  Danmark
  Blå: Antonio Puelma  Redline Training Center  Sverige
RSC 3. RD
Kamp 6
U19  Finale driekte Gruppe: C     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nam Le  Aarhus Athlet Klub  Danmark
  Blå: Nadir Boulaiz  Team Belgium  Belgien
RSC 2. RD
Kamp 7
U17  Finale driekte Gruppe: A     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Eyþór Sturla Jóhannsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
5-0
  Blå: Nikolas Kercuku  Gladsaxe bokse club  Danmark
Kamp 8
U17  Finale driekte Gruppe: B     Mellemvægt  70-75 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Caspian Elfbris  BK Kelly Örebro  Sverige
  Blå: Fabian Wahlberg  Malmö Boxing Center  Sverige
RSC 3RD
Kamp 9
U17  indledende Gruppe: D     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Gunnar Jarl Sveinsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
  Blå: Maslah Ahmed  Malmö Boxing Center  Sverige
RSC 3RD
Kamp 10
U17  Finale driekte Gruppe: C     Mellemvægt  70-75 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Solomon Haywood  Gilleleje Bokseklub  Danmark
1
  Blå: Aatos Kakko  Nyrkkeilyakatemia Järvenpää  Finland
4
Kamp 11
U19  Finale driekte Gruppe: D     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nicolas Schmeyer  Malmö Boxningsklubb  Sverige
1
  Blå: Samlin Njima  Team Belgium  Belgien
4
Kamp 12
U19  Finale driekte Gruppe: E     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Trym Hage  IL ROS-Boksing  Norge
RSC 2RD
  Blå: Ahmad Debbo  Kalundborg ABK  Danmark
Kamp 13
U19  Finale driekte Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Rasmus Bagger  hornslet bokseklub  Danmark
  Blå: Thomas Cotterell  Team HodBox  England
RSC 1RD
Kamp 14
U19  Finale driekte Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Lorenzo Camposeo  Team Belgium  Belgien
5
  Blå: Juho Taipale  Crest / HNT  Finland
0
Kamp 15
U19  Finale driekte Gruppe: C     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Hozan Khalifa  Gilleleje Bokseklub  Danmark
4
  Blå: Hayssam Al Hellani  Malmö Boxing Center  Sverige
1
Kamp 16
U19  Finale driekte Gruppe: D     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mohamed Sakr  AK Falken  Danmark
  Blå: Axel Morrison  BK Limfjord  Danmark
RSC 2RD
Kamp 17
U17  Finale driekte Gruppe: C     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mahdi Abu Hashish  Farum Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Loa Malmberg  Ystads BK  Sverige
0
Kamp 18
U19  Finale driekte Gruppe: D     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Viktor Kristiansen  Bokseklubben Grindsted AK  Danmark
DISC 3RD
  Blå: Njaal Öygarden  Ystads BK  Sverige
Kamp 19
U19  Finale driekte Gruppe: C     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Emil Petersen  Gilleleje Bokseklub  Danmark
3
  Blå: Alpay Gul  Team Belgium  Belgien
2
Kamp 20
U19  Finale driekte Gruppe: B     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Sepehr Olfat  BK Vitus Horsens  Danmark
2
  Blå: Lukas Ashira  Ashira Oure Boxing Club  Danmark
3
Kamp 21
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Bilal El Amrite  Team Belgium  Belgien
1
  Blå: Sol Pita  Dyffryn  Wales
4
Kamp 22
U19  Finale driekte Gruppe: B     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ali Raja  Vestby IL Boksing  Norge
5
  Blå: Raffy Van Dorpel  Boxinggym Holzken  Holland
0
Kamp 23
U19  Finale driekte Gruppe: D     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Viktor Knudsen  EBBK Esbjerg  Danmark
WO
  Blå: Benjamin Ciric  EBBK Esbjerg  Danmark
Kamp 24
U19  Finale driekte Gruppe: C     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Emanuel Carlsen  Slagelse bokse-klub  Danmark
RSC 1RD
  Blå: Omar Maajal  Fightzone  Sverige
Kamp 25
Elite  indledende Gruppe: D     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Petru Virlan  Bokseklubben Grindsted AK  Danmark
2
  Blå: Tremayne Melfor  Fitboyz010  Holland
3
Kamp 26
Elite  Finale driekte Gruppe: C     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Samir RAhbi  Fitboyz010  Holland
2
  Blå: Damon Jerichow  AmagerBoxingClub  Danmark
3
Kamp 27
Elite  Finale driekte Gruppe: C     Sværvægt 86-92 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Bjørn Corneliussen  Frederiksværk Bokseklub  Danmark
WO
  Blå: Alexander Laustsen  Kolding Bokseklub  Danmark
Kamp 28
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Sværvægt 86-92 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Orhan Rizvan  hornslet bokseklub  Danmark
  Blå: Jens Larsen  AmagerBoxingClub  Danmark
RSC 3RD
Kamp 29
Elite  indledende Gruppe: C     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nawfal Haj Haddou  Team Belgium  Belgien
4
  Blå: Maurits Prosman  AK Falken  Danmark
1
Kamp 30
Elite  Finale driekte Gruppe: D     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Matondo Manuel  Box Center Glattbrugg  Schweiz
5
  Blå: Zac Troullous  Team HodBox  England
0
Kamp 31
Elite  Finale driekte Gruppe: C     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ellis Trowbridge  Team HodBox  England
  Blå: Argishti Terteryan  PSV Schönebeck / Boxschule Heilehof  Tyskland
Rul til toppen