Kampe Ring 2

Søndag

Opdateret: 15-10-2023 16:18
Antal kampe: 35


Kamp 1
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Sværvægt 86-92 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Oskar Sønnicnsen  Herlev Boxing  Danmark
5-0
  Blå: Elmar Aðalheiðarson  Þór  Island
Kamp 2
U19  Finale driekte Gruppe: A     Sværvægt 86-92 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Muhammed Polat  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
  Blå: Tieme Van De Laar  Knockout Boxing Club  Holland
5-0
Kamp 3
U19  Finale driekte Gruppe: B     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Johnny Doherty  County Antrim Boxing  Irland
4-1
  Blå: Mohamed Amine Taidi  Team Belgium  Belgien
Kamp 4
U19  Finale driekte Gruppe: A     Bantamvægt 51-54 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Silas Gryholt  Gilleleje Bokseklub  Danmark
4-1
  Blå: Jamie Graham  County Antrim Boxing  Irland
Kamp 5
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Alborz Sabet  Herlev Boxing  Danmark
WO
  Blå: Nikolai Terteryan  Kolding Bokseklub  Danmark
Kamp 6
U17  Finale driekte Gruppe: A     Mellemvægt  70-75 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Sandor Varadi  Strong Hand Boxing Team  Ungarn
5-0
  Blå: Benjamin Jacobsen  Sydhavsøernes Bokseklub  Danmark
Kamp 7
U17  Finale driekte Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Magnus Sørensen  BK Wedala  Danmark
  Blå: David Tennyson  Derryveagh  Irland
5-0
Kamp 8
U17  Finale driekte Gruppe: A     Sværvægt 80-200 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Sviatoslav Mykyteiek  SK Bergen Sparta  Norge
3
  Blå: Joris Christoffer Totlandsdal Sævik  Moss Bokseklubb  Norge
2
Kamp 9
U19  Finale driekte Gruppe: A     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Anthony Taggart  County Antrim Boxing  Irland
1
  Blå: Silas Yde  C.I.K  Danmark
4
Kamp 10
U17  Finale driekte Gruppe: C     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Noa N.Christiansen  Frederiksværk Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Oliver Keil  Hillerød SK  Danmark
0
Kamp 11
U19  Finale driekte Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ethan White  Team HodBox  England
  Blå: Leo Wood  Team HodBox  England
Kamp 12
U19  Finale driekte Gruppe: A     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Harvey Orriss  Team HodBox  England
5
  Blå: Qalid Osman  Herlev Boxing  Danmark
0
Kamp 13
Elite  Finale driekte Gruppe: D     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: William Þór Ragnarsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
4
  Blå: Karl Kjær  Hillerød SK  Danmark
1
Kamp 14
U19  Finale driekte Gruppe: A     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Valdemar Allerslev  C.I.K  Danmark
1
  Blå: Kyle Smith  County Antrim Boxing  Irland
4
Kamp 15
U19  Finale driekte Gruppe: C     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Jules Van Nijnatten  Knockout Boxing Club  Holland
  Blå: Gabríel Warén  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
WO
Kamp 15 udgår: Walk Over
Kamp 16
U19  Finale driekte Gruppe: A     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Darragh Smyth  County Antrim Boxing  Irland
0
  Blå: LUKE JOSEPH CORCORAN  Llandudno A.B.C  Wales
5
Kamp 17
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Fluevægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ahadi Lukungu  Tønsbergkameratene (TK)  Norge
0
  Blå: Sofie Rosshaug  Gilleleje Bokseklub  Danmark
5
Kamp 18
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Milisic Ana Marija  Box Center Glattbrugg  Schweiz
RSC 3RD
  Blå: Johanna Huttunen  Helsingin Tarmo  Finland
Kamp 19
U19  Finale driekte Gruppe: A     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Yacoub Bakhi  Team Belgium  Belgien
5
  Blå: Benedikt Gylfi Eiríksson  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Island
0
Kamp 20
U19  Finale driekte Gruppe: C     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Martin Hamzeh  Malmö Boxing Center  Sverige
RSC 3RD
  Blå: Anton Von Voss  Hillerød SK  Danmark
Kamp 21
U19  Finale driekte Gruppe: B     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Edin Fetah  Bk Ringen  Sverige
0
  Blå: Johannes Suhonen  Crest / HNT  Finland
5
Kamp 22
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Fluevægt 48-51 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mishack Tusemerewe  Jyllinge Boxing Team  Danmark
5
  Blå: Toufic Assaihi  Team Belgium  Belgien
0
Kamp 23
U17  Finale driekte Gruppe: C     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Anis Neffati  Team Belgium  Belgien
3
  Blå: Toon Willems  Knockout Boxing Club  Holland
2
Kamp 24
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Rasmus Mikkelsen  FAK Aarhus  Danmark
1
  Blå: Abdallah Abo Arab  A.Olympia  Danmark
4
Kamp 25
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Frederik Badenski  Herlev Boxing  Danmark
5
  Blå: ANDREW JAMES WILSON  Llandudno A.B.C  Wales
0
Kamp 26
Elite  Finale driekte Gruppe: C     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Arrash Karimi  Jyllinge Boxing Team  Danmark
0
  Blå: Jonas Elghoul  Malmö Boxningsklubb  Sverige
5
Kamp 27
Elite  Finale driekte Gruppe: D     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Omar Shayan Ahmed  Team Belgium  Belgien
WO
  Blå: Mucahit Cifci  Knockout Boxing Club  Holland
Kamp 27 udgår: Walk Over
Kamp 28
Elite  Finale driekte Gruppe: C     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Stijn Van Laarhoven  Knockout Boxing Club  Holland
1
  Blå: Ralph Katikaza  Team HodBox  England
4
Kamp 29
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Elmar Gauti Halldórsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
0
  Blå: Sebastian Terteryan  Kolding Bokseklub  Danmark
5
Kamp 30
U17  Finale driekte Gruppe: B     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mads Lund Esbech  Jyllinge Boxing Team  Danmark
  Blå: Emil Ravn  Bokseklubben Grindsted AK  Danmark
RSC 2RD
Kamp 31
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Let mellemvægt 67-71 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Kacper Pliszczynski  Nidaros Bokseklubb  Norge
3
  Blå: Avdimetaj Arigon  Team Belgium  Belgien
2
Kamp 32
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Enock Mbilizi  FAK Aarhus  Danmark
WO
  Blå: LIAM TAYLOR  Llandudno A.B.C  Wales
Kamp 33
Elite  Finale driekte Gruppe: C     Super Sværvægt 92-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Soulaiman Bouanan  Team Belgium  Belgien
RSC 3RD
  Blå: Andreas Dam Poulsen  Torshavn Boksing  Færøerne
Kamp 34
U19  Finale driekte Gruppe: B     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Junus Pedersen  team Bredahl  Danmark
3
  Blå: Giuseppe Lengua  Hillerød SK  Danmark
2
Kamp 35
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Super Sværvægt 92-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mike Hoffmann  team HVO  Holland
0
  Blå: Giulio Galiana  Dyffryn  Wales
5
Rul til toppen