Kampe Ring 1

Søndag

Opdateret: 15-10-2023 16:18
Antal kampe: 30


Kamp 1
U17  Finale driekte Gruppe: A     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: MITCHELL LEE JONES  Llandudno A.B.C  Wales
4-1
  Blå: Troy Hansen  Ystads BK  Sverige
Kamp 2
U15  Finale driekte Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Mio Kanvik  Hisingens Boxningsklubb  Sverige
  Blå: Subhan Ahmad  A.Olympia  Danmark
RSC 1. RD
Kamp 3
U15  Finale driekte Gruppe: A     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Martin Rasmussen  Gilleleje Bokseklub  Danmark
5-0
  Blå: Emil Jensen  hornslet bokseklub  Danmark
Kamp 4
U15  Finale driekte Gruppe: A     Fnugvægt 40-41,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Birk Rabjerg-Olsen  Farum Bokseklub  Danmark
5-0
  Blå: Adam Assaf  Vollsmose Boxing  Danmark
Kamp 5
U15  Finale driekte Gruppe: A     Mølvægt 38,5-40 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Sebastian Chiu  Karihaaran Tenho  Finland
  Blå: Jason Welch  darlington abc  England
5-0
Kamp 6
U17  Finale driekte Gruppe: B     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Noah Olesen  Aarhus Athlet Klub  Danmark
  Blå: Albin Ellqvist  BK Kelly Örebro  Sverige
3-2
Kamp 7
U17  Finale driekte Gruppe: A     Myggevægt 0-46 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Isaac Aslam  Vollsmose Boxing  Danmark
3-2
  Blå: Victor Lindequist  Kolding Bokseklub  Danmark
Kamp 8
U17  Finale driekte Gruppe: B     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Gabriel Hafsten  Nidaros Bokseklubb  Norge
RSC 1 Rnd
  Blå: Hans Christian. Taasti  Frederiksværk Bokseklub  Danmark
Kamp 9
U17  Finale driekte Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Jonas Geving Winsnes  B-30, Bokseklubben av 1930 trondheim  Norge
5
  Blå: Noah Athari Anaraki  Malmö Boxningsklubb  Sverige
0
Kamp 10
U17  Finale driekte Gruppe: B     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Emil Johansen  Bokseteam Helsinge  Danmark
0
  Blå: Anders Thorsager  Randers bokse & motion  Danmark
5
Kamp 11
U17  Finale driekte Gruppe: C     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Felix Salling Lind Pedersen  Kolding Bokseklub  Danmark
4
  Blå: Ahmad Tanana  Aarhus Athlet Klub  Danmark
1
Kamp 12
U17  Finale driekte Gruppe: D     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Anees Pajaziti  Bokseklubben Kvik Ballerup  Danmark
0
  Blå: Sejad Razi  Malmö Boxningsklubb  Sverige
5
Kamp 13
U17  Finale driekte Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Isak Nilsson  Ystads BK  Sverige
5
  Blå: Soyhan Ayhan  AK Falken  Danmark
0
Kamp 14
U17  Finale driekte Gruppe: A     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Balder Følke  Nidaros Bokseklubb  Norge
0
  Blå: Mariano Dores  Team Belgium  Belgien
5
Kamp 15
Elite  Finale Gruppe: A     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Amaile Holde  Randers BM  Danmark
  Blå: Matilde Watson  RØDOVRE BOKSEKLUB  Danmark
RSC 2RD
Bemærk Kamp 29 udgår
Kamp 16
U17  Finale driekte Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Daniel Clifford Larsson  Farum Bokseklub  Danmark
3
  Blå: Julius Un  Bk Ringen  Sverige
2
Kamp 17
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Michelle Eriksen  C.I.K  Danmark
RSC 3RD
  Blå: Lena Sajaloli  Box Team Hamburg  Tyskland
Kamp 18
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Kara Guðmundsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
  Blå: Alice Bennedbæk  C.I.K  Danmark
RSC 2RD
Kamp 19
U17  Finale driekte Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Helene Berg  Team Norway  Norge
4
  Blå: Teresa Grenzwûrker  EBBK Esbjerg  Danmark
1
Kamp 20
U17  Finale driekte Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Vilde Nøstdahl  Team Norway  Norge
1
  Blå: Melissa Kosterman  Boxinggym Holzken  Holland
4
Kamp 21
U17  Finale driekte Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Annemarie Stagaard  C.I.K  Danmark
1
  Blå: Liz Thijssen  Knockout Boxing Club  Holland
4
Kamp 22
U15  Finale driekte Gruppe: A     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Ronja Eriksen  A.Olympia  Danmark
3
  Blå: Eda Aliu  Herlev Boxing  Danmark
2
Kamp 23
U17  Finale driekte Gruppe: B     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Ali Sened  Fightzone  Sverige
5
  Blå: Mahdi Nazar  Redline Training Center  Sverige
0
Kamp 24
Elite  Finale driekte Gruppe: D     Letweltervægt 60-63,5 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: MICHAEL-SWAN CHOZA NAWEZHI  Team Belgium  Belgien
5
  Blå: Nikolaj Jønby  The Colosseum  Danmark
0
Kamp 25
U15  Finale driekte Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Rihana Abdalla  Hisingens Boxningsklubb  Sverige
  Blå: Angel Holzken  Boxinggym Holzken  Holland
RSC 2RD
Kamp 26
Elite  Finale driekte Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Madeleine Angelsen  Tønsbergkameratene (TK)  Norge
RSC 2RD
  Blå: Thessa Van Venrooij-Kossen  Dutch Military Team  Holland
Kamp 27
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Dina Daoud  Malmö Boxing Center  Sverige
0
  Blå: Romi Coutinho  Knockout Boxing Club  Holland
5
Kamp 28
Elite  Finale driekte Gruppe: C     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: David Kunoy  Torshavn Boksing  Færøerne
3
  Blå: Jan Mertens  Team Belgium  Belgien
2
Kamp 29
Elite  Finale driekte Gruppe: E     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Abdulrahman Alqasem  Malmö Boxningsklubb  Sverige
WO
  Blå: Abdullah Younsi  Redline Training Center  Sverige
Kamp 29 udgår: Walk Over
Kamp 30
Elite  Finale driekte Gruppe: B     Weltervægt 63,5-67 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Andre Bennetsen  Bokseklubben Grindsted AK  Danmark
  Blå: Mahias Mehmet Buyukdemir  AmagerBoxingClub  Danmark
WO
Rul til toppen