Kampe Ring 1

Lørdag

Opdateret: 16-10-2023 20:45
Antal kampe: 49


Kamp 1
U15  indledende Gruppe: A     Mølvægt 38,5-40 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Miio Ristola  Ylä-Tikkurilan Kipinä  Finland
  Blå: Jason Welch  darlington abc  England
RSC3. RD
Kamp 2
U15  indledende Gruppe: A     Fnugvægt 40-41,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Adam Assaf  Vollsmose Boxing  Danmark
4-0
  Blå: Oskar Skov  BK Nykøbing F  Danmark
Kamp 3
U15  indledende Gruppe: A     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Emil Jensen  hornslet bokseklub  Danmark
2-1
  Blå: Ayel Palmgreen  Ystads BK  Sverige
Kamp 4
U15  indledende Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Subhan Ahmad  A.Olympia  Danmark
5-0
  Blå: Antonio Banovna  Höllvikens Boxningsklubb  Sverige
Kamp 5
U17  indledende Gruppe: A     Myggevægt 0-46 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Isaac Aslam  Vollsmose Boxing  Danmark
3-2
  Blå: Ronald Bjarki Mánason  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
Kamp 6
U17  indledende Gruppe: A     Myggevægt 0-46 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Victor Lindequist  Kolding Bokseklub  Danmark
5-0
  Blå: Leander Lysevoll Westberg  IL ROS-Boksing  Norge
Kamp 7
U17  indledende Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Casper Holm  EBBK Esbjerg  Danmark
  Blå: Jonas Geving Winsnes  B-30, Bokseklubben av 1930 trondheim  Norge
4-1
Kamp 8
U17  indledende Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Noah Athari Anaraki  Malmö Boxningsklubb  Sverige
5-0
  Blå: Kenny Nguyen  A.Olympia  Danmark
Kamp 9
U17  indledende Gruppe: B     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Ísak Breki Ólafsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
  Blå: Gabriel Hafsten  Nidaros Bokseklubb  Norge
5-0
Kamp 10
U17  indledende Gruppe: B     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Ingvar Aðalsteinsson  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
  Blå: Hans Christian. Taasti  Frederiksværk Bokseklub  Danmark
5-0
Kamp 11
U17  indledende Gruppe: D     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Ibrahim Rawass  Kalundborg ABK  Danmark
  Blå: Sejad Razi  Malmö Boxningsklubb  Sverige
5-0
Kamp 12
U17  indledende Gruppe: C     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mahdi Abu Hashish  Farum Bokseklub  Danmark
  Blå: Felix Salling Lind Pedersen  Kolding Bokseklub  Danmark
WO
Bemærk Kamp 12 udgår WO
Kamp 13
U17  indledende Gruppe: C     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Sami Mtan  SK Bergen Sparta  Norge
  Blå: Ahmad Tanana  Aarhus Athlet Klub  Danmark
5-0
Kamp 14
U17  indledende Gruppe: B     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Anders Thorsager  Randers bokse & motion  Danmark
3-2
  Blå: Malik Alhamodt  AmagerBoxingClub  Danmark
Kamp 15
U17  indledende Gruppe: A     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Kegan Jones  Dyffryn  Wales
  Blå: Mariano Dores  Team Belgium  Belgien
3-2
Kamp 16
U17  indledende Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Aliyan Shah  RØDOVRE BOKSEKLUB  Danmark
  Blå: Isak Nilsson  Ystads BK  Sverige
5-0
Kamp 17
U17  indledende Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mohamed Amin El Amrani  Team Belgium  Belgien
  Blå: Soyhan Ayhan  AK Falken  Danmark
3-2
Kamp 18
U17  indledende Gruppe: B     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mahdi Nazar  Redline Training Center  Sverige
4-1
  Blå: Loek Diebels  team HVO  Holland
Kamp 19
U15  indledende Gruppe: A     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Tilde Faurhøj  hornslet bokseklub  Danmark
  Blå: Eda Aliu  Herlev Boxing  Danmark
4-1
Kamp 20
U17  indledende Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Ihne Tårnes Stavnes  B-30, Bokseklubben av 1930 trondheim  Norge
  Blå: Liz Thijssen  Knockout Boxing Club  Holland
RSC 1. RD
Kamp 21
U17  indledende Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Vilde Nøstdahl  Team Norway  Norge
5-0
  Blå: Rowina Van Der Hoorn  Boxinggym Holzken  Holland
Kamp 22
U17  indledende Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Martine Kaabbel  Vestby IL Boksing  Norge
  Blå: Melissa Kosterman  Boxinggym Holzken  Holland
5-0
Kamp 23
U17  indledende Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Teresa Grenzwûrker  EBBK Esbjerg  Danmark
5-0
  Blå: Viola Latifi  BK Nykøbing F  Danmark
Kamp 24
Elite  indledende Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Simone Birch  BK Limfjord  Danmark
  Blå: Kara Guðmundsdóttir  Hnefaleikafélag Reykjavíkur  Island
5-0
Kamp 25
Elite  indledende Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Maja Jørgensen  Gladsaxe bokse club  Danmark
  Blå: Alice Bennedbæk  C.I.K  Danmark
WO
Bemærk Kamp 25 udgår WO
Kamp 26
Elite  indledende Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Emilia Houmaimes  Bk Ringen  Sverige
  Blå: Michelle Eriksen  C.I.K  Danmark
RSC 3. RD
Kamp 27
Elite  indledende Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Lena Sajaloli  Box Team Hamburg  Tyskland
4-1
  Blå: Siri Dalsgaard  Kalundborg ABK  Danmark
Kamp 28
Elite  indledende Gruppe: A     Mellemvægt  71-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Matilde Watson  RØDOVRE BOKSEKLUB  Danmark
3-2
  Blå: Marie Nendumba  Team Belgium  Belgien
Kamp 29
U17  indledende Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Björn Jónatan Björnsson  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Island
4-1
  Blå: Julius Un  Bk Ringen  Sverige
Kamp 30
Elite  indledende Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Thessa Van Venrooij-Kossen  Dutch Military Team  Holland
  Blå: Vilma Kuusikko  Viipurin Nyrkkeilijät Finland  Finland
DISK 3. RD
Kamp 31
Elite  indledende Gruppe: B     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Viktoría Berg Einarsdóttir  Hnefaleikafelag Hafnarfjardar  Island
  Blå: Romi Coutinho  Knockout Boxing Club  Holland
RSC 3. RD
FINALER
Kamp 32
U17  Finale Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Melisa Mesanovic  BK Vitus Horsens  Danmark
  Blå: Rihana Abdalla  Hisingens Boxningsklubb  Sverige
5-0
Kamp 33
U15  Finale driekte Gruppe: B     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Frey Salling Lind Pedersen  Kolding Bokseklub  Danmark
5-0
  Blå: Konrad Theilade  hornslet bokseklub  Danmark
Kamp 34
U15  Finale driekte Gruppe: B     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Felix Weum  IL ROS-Boksing  Norge
  Blå: Milo Thorslund  BK Tårnet 74  Danmark
RSC 2. RD
Kamp 35
U15  Finale driekte Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Aksel Andre Hennum-Encierto  IL ROS-Boksing  Norge
  Blå: Anthony Parkes  C.I.K  Danmark
5-0
Kamp 36
U15  Finale driekte Gruppe: B     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Aleksi Lindgren  Ylä-Tikkurilan Kipinä  Finland
  Blå: Franky Owen  darlington abc  England
5-0
Kamp 37
U15  Finale driekte Gruppe: A     Myggevægt 44,5-46 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Damian Mihaila  Kolding Bokseklub  Danmark
  Blå: Hans Lui Staagard  A.Olympia  Danmark
3-2
Kamp 38
U15  Finale driekte Gruppe: A     Letmyggevægt 43-44,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Croswell Barton  darlington abc  England
4-1
  Blå: Eren Buldak  BK Vitus Horsens  Danmark
Kamp 39
U15  Finale driekte Gruppe: A     Dunvægt 41,5-43 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Tristan Sørensen  Bokseteam Helsinge  Danmark
RSC 2. RD
  Blå: Anders Gribsholt  hornslet bokseklub  Danmark
Kamp 40
U15  Finale driekte Gruppe: B     Mølvægt 38,5-40 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Spencer Parry  Dyffryn  Wales
  Blå: James Khan  Team HodBox  England
Kamp 41
U15  Finale driekte Gruppe: C     Mølvægt 38,5-40 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Amir Awad  Bk Ringen  Sverige
RSC 3. RD
  Blå: Henry Buckland  darlington abc  England
Kamp 42
U17  Finale driekte Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Azam Tabassum  Hvidovre Bokseklub  Danmark
  Blå: Karim Hassan Malak  Vollsmose Boxing  Danmark
5-0
Kamp 43
U17  Finale driekte Gruppe: A     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mieszko Buderkiewicz  IL ROS-Boksing  Norge
  Blå: Rida Al-Tamimi  Vollsmose Boxing  Danmark
5-0
Kamp 44
U15  Finale driekte Gruppe: A     Weltervægt 62-65 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: René Alejandro Myhre  Tønsbergkameratene (TK)  Norge
wo
  Blå: FEDORENKO Artem  Box Center Glattbrugg  Schweiz
Kamp 45
U15  Finale driekte Gruppe: B     Letweltervægt 59-62 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Yasin Khdeir  Bokseklubben Kvik Ballerup  Danmark
4-1
  Blå: Sipan Axacan  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
Kamp 46
U15  Finale driekte Gruppe: A     Letweltervægt 59-62 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Oscar Härstedt  Höllvikens Boxningsklubb  Sverige
3-2
  Blå: Noa Aram  BK Kelly Örebro  Sverige
Kamp 47
U15  Finale driekte Gruppe: A     Letvægt 56-59 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Armand Merovci  Höllvikens Boxningsklubb  Sverige
4-1
  Blå: Sylvester Sorgenfri  Kalundborg ABK  Danmark
Kamp 48
U15  Finale driekte Gruppe: A     Fjervægt  54-56 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Oscar Shane Møller  Tønsbergkameratene (TK)  Norge
4-1
  Blå: Wilmer Ekblom-Olsson  BK Kelly Örebro  Sverige
Kamp 49
U15  Finale driekte Gruppe: C     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Hamza Salim  Vollsmose Boxing  Danmark
5-0
  Blå: Daniel Arntzen  IL ROS-Boksing  Norge
Rul til toppen